1. » kontakt
  2. » oferta
  3. » strona główna

znajdujesz się: studia » studia toruń » wyższa szkoła filologii hebrajskiej w toruniu
Wyższa Szkoła Filologii Hebrajskiej w Toruniu

Wyższa Szkoła Filologii Hebrajskiej w Toruniu

up
down

O Uczelni

Zobacz też:

» O Uczelni
» Historia Uczelni

Z inicjatywy Ojca dr Maksymina Marka Tandek (w chwili obecnej  już rektora Uczelni ) oraz współpracującej z nim Radnej Miasta Torunia Barbary Królikowskiej – Ziemkiewicz  utworzono Wyższą Szkołę Filologii Hebrajskiej.
Jest to niepubliczna uczelnia wyższa. Założycielem Uczelni jest Prowincja Św. Franciszka z Asyżu Zakon Braci Mniejszych Franciszkanów w Polsce, szkoła powstaje na terenach należących do Prowincji, które zostały jej nieodpłatnie przekazane. Szkoła posiadać będzie osobowość prawną. Uczelnia zachowa autonomię we wszystkich obszarach działalności. Organem kolegialnym Uczelni będzie Senat. Organami jednoosobowymi: Rektor i Dziekan.

W zakres kompleksowej inwestycji wchodzi: adaptacja części klasztoru, budowa nowego obiektu WSFH, wyposażenie zarówno części klasztornej jak i budynku szkoły. Oba obiekty (Klasztor i Szkoła) połączone będą na poziomie piętra przeszklonym łącznikiem. Budynek WSFH będzie pełnił funkcję dydaktyczną szkoły wyższej, natomiast klasztor przede wszystkim mieszkalną, zawierającą pokoje dla studentów i wykładowców.

Parter Szkoły będzie mieścił pomieszczenia ogólne: holl, aulę na 150 osób, jadalnie z zapleczem kuchennym, sekretariat z pomieszczeniami dziekanów, pomieszczenia biurowe, sanitariaty, kotłowania gazowa, dyżurka wejścia głównego. Druga kondygnacja mieścić będzie pięć sal dydaktycznych, bibliotekę z czytelnią, pokój profesorów, sanitariaty, niezbędną komunikację. Na trzeciej kondygnacji znajdą się trzy sale dydaktyczne, świetlica, komunikacja, węzeł sanitarny. W uzupełnieniu są pokoje studenckie łączone po dwa w jednym zespole, zawierającym wspólny przedsionek i łazienkę. Część pokoi studenckich umieszczono na poddaszu budynku starego klasztoru - 20 pokoi. (Łącznie 36 pokoi dla studentów i 10 dla wykładowców).

Charakterystyka nowego obiektu:

    /powierzchnia zabudowy - 1.082,50 m2
    / powierzchnia użytkowa - 2.692,40 m2
    / kubatura   - 10.214,00 m3

Adaptacja klasztoru dotyczy: piwnicy, parteru, piętra i poddasza obiektu. Powierzchnia użytkowa części adaptowanej: 1 688,6 m2.

Prace nad powyższym projektem trwają już od ponad ponad cztery lata. W tym okresie przygotowaliśmy pełną dokumentację projektowo – techniczną oraz dokumentację niezbędną do rejestracji szkoły wyższej . Wartość całkowita projektu to 23.923.556,22 zł.

Wyższa Szkoła Filologii Hebrajskiej została umieszczona na liście indykatywnej Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, co skutkuje przyznaniem środków na dofinansowanie w ramach RPO WK-P.  w wysokości 11.725.952,11 zł.

Ponadto Uchwała Rady Miasta Torunia z dnia  Uczelnia została ujęta w Budżecie Miasta na rok 2009 w kwocie dofinansowania 2.650.000 zł .

W dniu 15.01.2009r. rozstrzygnięto przetarg na Budowę Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiej w Toruniu , rozpoczęto budowę i w chwili obecnej trwają intensywne prace budowlane.

W ramach projektu planowane jest również nabycie wyposażenia budynku szkoły i zaadaptowanej części klasztoru w tym: zakup wyposażenia sal, zakup wyposażenie gabinetów profesorskich, zakup wyposażenia pokoi studentów i wykładowców, portierni, sieci i wyposażenia teleinformatycznego, zakup wyposażenia bibliotek, itp.

» Więcej kryteriów

test