1. » kontakt
  2. » oferta
  3. » strona główna

znajdujesz się: studia » studia kraków » wyższa szkoła europejska im. ks. józefa tischnera w krakowie
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie

Brak tytułu
up
down

O Uczelni

Wyższa Szkoła Europejska – elitarnie i kameralnie

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera to absolutnie wyjątkowe miejsce na mapie polskiej edukacji. Oferta edukacyjna, której nie powstydziłyby się najlepsze zachodnie uczelnie, najlepsza, ceniona na całym świecie kadra naukowa, ambitni, aktywni, zadowoleni studenci oraz liczni przyjaciele - wybitni przedstawiciele świata biznesu, kultury i polityki…To tylko niektóre z powodów, dla których warto z nami współpracować.

Pomagamy rozwinąć skrzydła

O poziomie naszych studentów świadczy nie tylko najwyższy w Polsce odsetek stypendystów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Już pierwszy rocznik wykształconych przez nas absolwentów studiów licencjackich zawojował najlepsze europejskie uczelnie – London School of Economics, Hertie School of Governance, University of St. Andrews to tylko niektóre z nich. Studenci WSE angażują się w wiele niezwykłych projektów. Obecnie budują szkołę w Tanzanii, zaś konkurs „Pomoc zagraniczna 2007” polskiego MSZ wygrał właśnie projekt „Szermierze dla Palestyny”, napisany od początku do końca przez naszego studenta Aleksandra Kostkę.

Stawiamy na najlepszych

Dyrektor fundacji Observatoire de la Finance w Genewie, doradca w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, doradca szefa Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, członek Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego, prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologicznego oraz członek Academia Europaea, American Society of Arts and Science, doradca dwóch premierów i trzech ministrów, eksperci Organizacji Narodów Zjednoczonych i Banku Światowego – oto nasi wykładowcy. Oxford, Genewa, Lozanna, Lyon, Santiago de Chile, Chicago, Columbia, Wiedeń, Bolonia, Meksyk…to miejsca, w których wykładali.

Otwieramy okno na świat

Co czwarty student pierwszego rocznika absolwentów spędził semestr studiów na jednej z 30 uczelni partnerskich. W rankingu stypendiów Erasmus zajmujemy drugie miejsce w Polsce.

Mamy odwagę się różnić

Jesteśmy otwarci na dialog i współpracę, nie uciekamy od trudnych problemów i kontrowersyjnych tematów. Nie interesują nas ideologiczne kłótnie, chcemy dyskutować i proponować konkretne rozwiązania. Jesteśmy obecnie jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się ośrodków opiniotwórczych w Polsce, miejscem chętnie odwiedzanym przez wybitnych przedstawicieli środowiska biznesu, kultury i polityki. Tylko w tym roku naszymi Gośćmi byli między innymi premier Jose Maria Aznar, prof. Leszek Balcerowicz, prof. Władysław Bartoszewski, minister rozwoju regionalnego RP Grażyna Gęsicka i minister obrony RP Radek Sikorski.

Tworzymy nowe możliwości

Staramy się rozpoznawać potrzeby i rozwiązywać problemy społeczne. Od początku istnienia Uczelni oferujemy stypendia dla najzdolniejszych młodych ludzi, którzy bez naszej pomocy nie mogliby pozwolić sobie na podjęcie studiów. Odpowiadamy na problemy społeczności lokalnej, realizując liczne projekty. W działaniach tych nieoceniona jest pomoc  biznesu. Firmy, z którymi współpracujemy to m.in. BP, PKN Orlen, Advisory Group „TEST” Human Resources, South Poland Business Link.

» Więcej kryteriów

test