1. » kontakt
  2. » oferta
  3. » strona główna

znajdujesz się: studia » studia katowice » uniwersytet śląski w katowicach
Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Grafika

Wydział Artystyczny

Studia stacjonarne wieczorowe zaoczne
licencjackie
inżynierskie
jednolite magisterskie 0.00 pln 0.00 pln
magisterskie uzupełniające 0.00 pln 0.00 pln
podyplomowe
doktoranckie
Ceny za 1 semestr

Rekrutacja

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji dostępne są na stronie https://www.irk.us.edu.pl.

Grafika

Charakterystyka kierunku:

Studia na kierunku GRAFIKA obejmują kształcenie w zakresie szeroko pojętego projektowania graficznego oraz grafiki artystycznej. Ich ukończenie gwarantuje pełne wykształcenie artysty grafika zdolnego do podejmowania działalności twórczej w dziedzinie grafiki projektowej obejmującej projektowanie form reklamowych, plakatów, bilbordów, kompleksową realizację informacji i identyfikacji wizualnej a także grafiki wystawienniczej i grafiki mediów elektronicznych. Program kształcenia umożliwia jednocześnie zdobycie klasycznych umiejętności graficznych w ramach grafiki warsztatowej obejmującej akwafortę, akwatintę, mezzotintę, miedzioryt, litografię, sitodruk, grafikę cyfrową i techniki eksperymentalne. Studia pozwalają na zdobycie gruntownej wiedzy z zakresu sztuk pięknych popartej praktyką artystyczną uzyskaną w pracowniach: malarstwa, rzeźby, rysunku, fotografii, ceramiki, multimedialnych i interdyscyplinarnych działań artystycznych, uzupełnione wiedzą z historii i teorii sztuki oraz wiedzą o grafice współczesnej, marketingu i prawie autorskim. Tak skonstruowany program gwarantuje profesjonalne przygotowanie absolwenta studiów do podejmowania różnorodnych działań artystycznych i projektowych na rynku sztuki.

Instytut Sztuki dysponujący nowoczesną bazą dydaktyczną, specjalistycznymi pracowniami, rozbudowanym zapleczem technicznym i aparaturowym oraz doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą pedagogów o uznanym dorobku artystycznym jest gwarantem wysokiej jakości kształcenia oraz profesjonalnego przygotowania do zawodu.

 

Perspektywy zawodowe:

Studia dają kwalifikacje grafika w takim samym zakresie, jak studia na Wydziałach Grafiki Akademii Sztuk Pięknych i przygotowują do działalności artystycznej w różnych obszarach grafiki warsztatowej i projektowej z uwzględnieniem komunikacji medialnej. Gruntowne przygotowanie ogólnoplastyczne, profesjonalna znajomość technik i technologii grafiki warsztatowej, oprogramowania i technologii cyfrowych oraz przygotowanie humanistyczne z zakresu historii sztuki, estetyki, wiedzy o kulturze i filozofii, wiedzy o mediach, reklamie i marketingu przygotowują absolwenta studiów do działalności na rynku sztuki. Umożliwiają podejmowanie aktywności zawodowej w wydawnictwach, agencjach graficznych, reklamowych, instytucjach wystawienniczych, mass-mediach, telewizji, galeriach sztuki oraz instytucjach kulturalno-oświatowych. Przygotowują do realizacji różnorodnych i profesjonalnych zadań w dziedzinie szeroko rozumianej działalności plastycznej.

 

Wydział Artystyczny

Cieszyn, Bielska 62

Strona internetowa wydziału:  www.instytutsztuki.us.edu.pl

 

Zobacz też:

»
» Więcej kryteriów

test